1.kapitola-Tajná akce

1. února 2009 v 18:53 | MAguSHkA |  LP-kapitoly
Je tu 1.kapitola Lerryho Pockera!

Lerry nastavil svůj iPod na nejvyšší hlasitost a lehce se pohupoval do rytmu písničky ''Tubera'' os své oblíbené skupiny ''Fuck of dead''.Popíjel svou poslední plechovku Semtexu a geloval si účes-extravagantního punkáčského kohouta.Lerry punk miloval a bylo to na něm vidět.Vlastnil obrovskou sbírku punkových odznáčků s lebkami a nápisy ''Punk's not dead''.Dokonce měl i plyšovou lebku jménem ''Lebka'' se kterou usínal po těžkém dni.
Kromě punku mezi Lerryho záliby patřilo i hraní pockeru,podle kterého se také nechal přejmenovat.Dříve se totiž jmenoval Lerry Humor,ale když zjistil,že to nikomu nepřijde vtipné,změnil si na úřadě jméno.
Lerry neměl rodiče.Hnily a Grace Pockerovi(dřív Humorovi) byli EMO a po jednom obzvláště perném víkendu se rozhodli,že spáchají sebevraždu.Už stáli v koupelně,žiletky nachystané,když v tom se rozletěly dveře a vešel nejobávanější gothik světa Dort Valdemart,vytáhl hůlku a Lerryho rodiče probodl,protože zapomněl,jak se hůlka používá.
Tak se milý Lerry musel přestěhovat ke svým posledním žijícím příbuzným. Lerry strýce Vorvaně,tetu Kravůnii a svého bratránka Pudleyho Drubleyových nenáviděl.
Drubleyovi bydleli v Kloví ulici v Prdálkově v domě č.0,4.Nesnášeli punk a všechno kolem něj,zato zbožňovali dechovku.Obzvláště Dřevu a Splaška a jejich největší hit ''Shnilá orchidej''.Lerry bydlel v 16.patře,kde nerušeně pařil a rušil tím ostatní.
Kromě toho miloval Semtex a měl velké spotřeby tohoto nápoje,proto si ho vařil potají,když Drubleyovi nebyli doma.
Lerry měl původně chodit do školy ''Hudební šprti'',ale protože zmrvil adresu na přihlášce,byl přijat do školy čar a kouzel v Kradavicích,kde se musel povinně učit kouzlit.A právě to mu v té chvíli zabránilo pokračovat ve svém punkovém rozjímání.Lerry vypnul iPod,vytáhl učebnici zaklínadel a sešit a chtěl začít s úkoly,ale zapomněl,co měli udělat.Vytáhl mobil a napsal SMS své kumpánce Žampioně Pagerové.
Za chvíli mu zapípala odpověď,ve které ho jeho scene kamarádka posílala ro řiti a ještě se drze podepsala třemi ''x''.Potom tedy Lerry napsal a svému 2.kamarádovi Hromovi Krysleymu,ale Hrom jak známo zase neměl kredit a neodepsal.
Perry na displej vyplázl dlouhý,elipsovitý jazyk a znova se podíval na iPod-baterie byla skoro vybitá.To Lerrymu na náladě moc nepřidalo.
Zezdola se ozval ladný zvuk dechovky,což znamenalo jediné-Drubleyovi byli doma!Lerry sešel po schodech dolů a snažil se nevnímat refrén ''Shnilé orchideje'',který se teď linul celým domem.Jen co vešel do kuchyně,myslel,že se mu uvolnila guma z kalhot bolestí-Pudley ho přetáhl po hlavě obřím betonovým kvádrem,který sebral někde na ulici.
Lerry začal chrlit sprosté nadávky a nepřestal,dokud mu strýc Vorvaň nepohrozil 2x větším betonovým modelem Titanicu.
K večeři byl nadívaný močový měchýř tuňáka a ''romantickou'' atmosféru navozovala zcela nová hudba z kolekce ''Plná flaška Dřevy a Splaška''.Lerry byl vyčerpán.
Po tom skvělém jídle si šel Lerry zapařit a hlavně se připravit na noční tajnou akci:jeho sousedka Karambola Ciggová ho pozvala na velký zápas v pockeru,který se konal v hospodě v Tangoliové ulici.A jelikož věděl,že teta a strýc by mu to nedovolili ani kdyby jim hořela sbírka CD (a to už je co říct),měl svůj tajný plán na úprk.
Vyšel do svého pokoje a zůstal zděšeně stát-na římse jeho okna seděl okřídlený pošťák Herbert. V puse držel dopis a díval se na Lerryho mobil,kde se objevily 2 SMSky.
Lerry vytrhl pošťákovi dopis a potom zavřel okno.Pošťák zaječel a zmizel.Dopis byl ušmudlaný a smrděl po zvratcích z čehož bylo poznat,že ho poslala zástupkyně Boha v Kradavicích Blinerva McPokakalová.
Lerry pohlédl na mobil a přečetl si 1.SMS.Byla od Žampióny:

Čau Lerry!
Představ si,že už
nejsem scene,ale
zamilovala jsem se
do Dřevy a Splaška!
Jsou boží!Dokonce
jsem si na Moravě
koupila ten kroj ve
kterým tancujou,Čau,
Žampióna

Lerrymu se zatočila hlava-to mu tak ještě chybělo,Teď bude muset poslouchat dechovku i ve škole!Druhá SMS byla od operátora:

Upozorňujeme na nízký stav
kreditu.Doporučujeme rychlé
dobití vaší Hlodafon karty.
S pozdravem,váš Hlodafon.
P.S.máte otevřený poklopec

,,Oni si s tím šmírováním dalekohledem nedaj' pokoj'' zamumlal si Lerry a poklopec si zapnul.Potom sebral dopis,který mu přinesl jeho létající,okřídlený pošťák Herbert.Rozerval obálku a dal se do luštění nečitelného písma:

Zdravíčko,pane Pockere!
Jak to de?Chci vám jen
připomenout,žže školní rok
začíná 1.9. a neúspěšný vlak
do Kradavic jede v 7:00 ráno
(kiš,kiš xD)z nástupiště 68%
z nádraží King's Noss.
Seznam učebnic nenajdete
v příloze,nemáme tiskárnu,
Je mi to líto.
(,, ále neni'' zabručel Lerry)

s pozdravem

Blinerva McPokakalová
zástupkyně Boha

P.S.Kdo mi vydláždil podlahu v kabinetě těmí
i bouchacími kuličkami???

Lerry se ušklíbl a spiklenecky se podíval na krabici s nápisem ''Crash bomb super'' která ležela v koutě. Vzal nabíječku a strčil ji do zásuvky.Ruce měl však mokré,protože se zlil Semtexem a tak dostal pořádnou pecku.Za pár minut už se iPod přece nabíjel,
Lerry si zapnul rádio a snažil se naladit tu správnou stanici,což se mu nedařilo.Narazil na ní až po chvíli a byla to klika že zrovna hráli jeho oblíbenou písničku od ''Fuck of dead'',která se jmenovala ''LBP aneb Lesby bývaj podlé''
Na okno znovu zaťukal Herbert.V puse měl časopis.Lerry si ho vzal a vzápětí se rozzuřil natolik,že myslel,že pukne. ,,Herberte!Ty blbečku!'' zařval. ,,Tys mi přines Hoppermax!to si děláš srandu,ne?Nejsem cžádnej hoper,ale punker!Kdy už si to konečně zapamatuješ?Mě nezajímá že Hop-shop krachuje!Já bych tě-''
Lerry přestal nadávat na to,že dostal ''Hoppermax'' místo ''Grandepunku'' a prohlédl si pošťáka pozorněji-nebyl to Herbert. ,,Ty nejsi Herbert!'' řekl a sledoval,jak se pošťák mění v sovu. ,,Koukej vypadnout!'' pokračoval Lerry.Sova odletěla.
Lerry se posadil na postel a lehce pohupoval hlavou do rytmu písničky ''I love You'',pak si uvědomil,že poslouchá slaďák,zastyděl se a vyhodil rádio z okna.
Všiml si,že už je půlnoc a že by měl vyrazit,aby nezmeškal zápas v pockeru,Navlékl si skafandr,k pásku připevnil lano a druhý konec přivázal ke stolu.Stoupl si na římsu a chtěl se začít pomalu spouštět z okna,podjela mu však noha a už letěl z 16.patra přímo dolů.Když míjel 10.patro,zjistil,že zpomaluje. Podíval se nahoru a uviděl proč-okno se přebouchlo a lano se v něm skříplo.Aještě ke všemu se Lerry zasekl přímo u okna do ložnice tety a strýce. ,,a do prdele..'' pomyslel si.
V tu chvíli se okno nahoře v 16.patře rozletělo a Lerry zděšeně spatřil,že stůl,ke kterému bylo lano přivázáno prolétává oknem.V tu samou chvíli se otevřelo i okno v pokoji tety a strýce.Lerry ho nakopl, okno se zavřelo a Lerry sletěl na zem.Hned na to mu na hlavu dopadl stůl.Lerry zaklel.
Zvedl se ze záhonku a rozběhl se po cestičce.Cestou si ale nedal pozor a hodil držku přes kámen.Rozehnal se po něm pěští,ale trefil plot,takže ho teď bolela i ruka.Lerry byl už fakt vzteky bez sebe,ale přesto se odhodlaně rozeběhl k Tangoliové ulici.
Tam už byla oslava v plném proudu.Létaly tam prskavky,které psaly do vzduchu ''Dnes je krásný večer'',když se ale Lerry přiblížil,změnil se nápis na ''Fujtajbl''.Lerry to nepochopil.Stejně neuměl moc dobře číst a navíc celou cestu až k Tangoliové ulici měl pocit,že má žízeň.
Nalil do sebe pár sklenic vodky.Po půl hodině se mu žačala mírně točit hlava,připisoval to ale špatnému tlaku.
Když byl Lerry v nejlepším,někdo ho popadl za rameno.Lerry se s neblahou předtuchou otočil.Za ním stál strýc Vorvaň a byl namol.Lerry taky.
Zařval. ,,Co tady děláte,strýčku Vorvani??'' ,,Zdrhnul sem na ten zápas v pockeru.Ale ne,že to vyklopíš Kravůnii!Mimochodem..kdo hodil to rádio do okurek?Teď jsou zničený!'' ,,Já to nebyl..!'' zalhal Lerry.Strýc Vorvaň mu to uvěřil.
Začla vyhrávat dechovka a strýc odtancoval do davu.Lerry si všiml,že strýc trsá se sexy blondýnou a vyfotil si to na mobil s jasným úmyslem-ukázat to tetě Kravůnii.
Potom se konal striptýz a strýc Vorvaň se přihlásil jako dobrovolník.To už bylo i na Lerryho moc. Proběhl ulicí a nenápadně vyšplhal do 16.patra a svalil se na postel.Ještě si prohlédl fotky ze striptýzu a usmyslil si,že je nechá vytisknout na plakát velikosti A2 a vyvěsí je po městě.Potom usnul a opilecky chrápal.


další kapitola příště

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.