2. kapitola-Zázračná pantomima

25. března 2009 v 16:27 | Angelina |  SK-kapitoly
Zázračná pantomima
Serry se proplížil kolem oken jeho příbuzných a zamířil rovně po ulici. Během cesty do obchodu párkrát do něčeho kopnul nebo něco rozbil a hned se cítil o něco líp. Když už přicházel k obchodu, v břiše mu zakručelo tak, že si pomyslel, že to museli slyšet i Laserovi, a tak rychle vklouzl do obchodu. Koupil si pytlík brambůrků, tři snikersky, litr Coca-coly, tabulku čokolády, rohlík a pixlu burákového másla - všechno, co bylo hodně kalorické, aby co nejvíc naštval Laserovi. Vyšel před obchod, sedl si na lavičku, vyndal z tašky lžičku, tou nabral burákové máslo a namáznul ho na rohlík. Zbytek toho, co nakoupil si schoval do tašky na později - nikdy nevěděl, kdy ho přepadne hlad. Lavička před obchodem, na které teď seděl, byla hrozně počmáraná. Většina vzkazů, hesel a obrázků byla právě od Serryho a ani teď nezapomněl něco připsat.
Když dojedl, přehodil pixlu od másla přes plot do nějaké cizí zahrady a vydal se rovně ulicí směrem k lesu. Když procházel kolem prodejny s cédéčkama, kterou měl hodně v oblibě protože tam byly cédéčka dost levný (nejspíš proto, že je majitel obchodu tajně vypaloval a pak je prodával za originály), všiml si Serry něčeho za výlohou. Z dálky to vypadalo jako žluto-růžovej flek. Když přišel blíž, viděl, že to je nějaká zpěvačka s blond vlasama a růžovým melírem. Zastavil se těsně před výlohou. Teď už rozeznal i písmo. Pod zpěvačkou v síťovaných punčochách bylo napsáno : Nové CD od Avril Lavigne za pouhých 50 kč - zde v prodeji. Serry se okamžitě podíval do peněženky. "Sakra! Zbylo mi jen 49 korun. To sem docela v prdeli!" zaklel Serry a schoval peněženku. Mohl by zkusit přemluvit prodavače-co by mu udělala jedna koruna? Vešel do obchodu. Za pultem seděl ještě tlustější prodavač, než Serry, který rychle něco schoval pod pult, když Serry přicházel.
"Čus ! Hele, mám takovej problém. Mám jen 49 korun a to cédo od tý kóči z výlohy stojí o korunu víc. Nemoh bys mi to slevit" Prodavač nejdřív nevěděl, o kom to Serry mluví, pak si to ale uvědomil a divně se zbarvil do červena. "Co si jako myslíš, kdo sem. Nějaká charita, nebo co? Pokud nemáš prachy, tak táhni někam jinam!" Prodavač se tak naštval, až mu špeky nadskakovali. Serry viděl, že nic nezmůže. Otočil se a vyšel ven z obchodu.
Ale co teď? Kde má vzít peníze? Vyndal si snikersku, aby se aspoň trochu uklidnil. Ten prodavač ho dost vytočil. V tom ho něco napadlo a v tu chvíli se rozeběhl k obchodnímu mini centru - nejfrekventovanějšímu místu v celém městečku. Stoupl si před dveře, před sebe položil prázdnej pytlík od rohlíku a začal předvádět, že má hlad, ale povědomé šustění pytlíku od brambůrků, které se ozývalo z tašky odrazovalo lidi mnohem víc, než kdyby si jen tak sednul. A proto zkusil pantomimu. Moc mu to nešlo, ale k jeho štěstí kolem zrovna procházela parta číňanů. Všichni si ho začali nadšeně fotit, házeli mu do pytlíku eura po hrstech a chtěli autogramy. Serry se okamžitě začal předvádět mnohem víc, číňani nadšeně tleskaly a později se k nim přidaly i ostatní lidi. Po hodině předvádění se si Serry vydělal plný sáček. Spokojeně ho nacpal do tašky a běžel zpátky do obchodu s cédéčkama.
Když dorazil do obchodu, sotva popadal dech a vychrlil na prodavače: " Tak sem naval to cédo, vole!" Prodavač se neochotně ohnul přes pult a vytáhl CD Avril Lavigne. Serry zaplatil, popadl cédéčko, a rychle vyběhl z prodejny, protože prodavač už zase začínal brunátnět. Před obchodem si ho mohl konečně pořádně prohlédnout. Zamilovaně hleděl na Avril se sítěnýma punčocháčema a růžovým melírem.
O kousek dál bylo kadeřnictví a Serryho okamžitě napadlo, že si udělá taky růžovej melír. Měl ještě spoustu peněz, tak tam okamžitě zašel. Holička na něj chvíli ohromeně hleděla, když jí řekl svoje přání, pak se ale vzpamatovala a dala se do toho.
Serrymu se jeho nový vzhled hrozně líbil. Když vyšel z kadeřnictví, prohlížel se v každé výloze a porovnával se s Avril.
Procházel se po městečku a už nevěděl, kam má jít. Zastavil se v trafice, která měla ještě otevřeno, aby si koupil nějaký cigára, když zahlídl v několika časopisech její fotku. Okamžitě si koupil všechny, ve kterých se o Avril psalo, nebo tam byl nějaký plakát, k tomu přikoupil ještě ty cíga a vyšel z obchodu s výrazem malého dítěte, které dostalo ohromný dort k narozkám.
Venku už byla tma. Serry byl teď nejšťastnější punk-rocker na světě. Měl všechno, co potřeboval. Ikdyž si nebyl úplně jistý, jestli je Avril přes punk-rock, líbil se mu její stil a růžovej melír, který teď měl i on. Otevřel si Colu, napil se a hodně nahlas si říhnul.
Zrovna došel k starý zdi, kam chodil psát na zeď sprejem. Byla už skoro celá popsaná a pokreslená, ale Serrymu to nevadilo. Tentokrát tam napsal : Miluju Avril Lavigne! . Pod tenhle vzkaz se podepsal třema křížkama a šel domů. V dálce viděl, jak se u jedné pouliční lampy něco třepotavě mihlo. "To je určitě Fucki." Pomyslel si Serry a zabočil do ulice, kde bydlel.
Proběhl pod oknem a vylezl zpátky do svého pokoje.Tam okamžitě začal rozbalovat všechny časopisy a vylepovat plakáty, které v nich byli. Na všech byla Avril v síťovaných punčochách a na sobě pokaždý měla něco růžovýho. Když Serry dolepil všechny ty plakáty, převlékl se znova do nočního trička, zalezl si do postele a rozsvítil lampičku. Začal listovat jedním z časopisů, k tomu si otevřel brambůrky a začal si číst článek o Avril. Hodně ho mrzelo, že si nemůže pustit to nový cédo, ale vzbudil by tím Laserovi a ty by mu ho pak možná i zabavil a to by ho mohlo duševně poznamenat. Dočetl všechny časopisy, dojedl brambůrky a ještě se napil Coly, zhasnul lampičku a lehl si. Už se těšil na druhý den, kdy konečně uslyší její hlas…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rochelle Rochelle | Web | 25. března 2009 v 16:37 | Reagovat

Petrush,to je boží!!!to s těma vypálenejma cédéčkama to je bomba!! xD sem uplně mrtvá smíchy!jinak sem sem dneska dala návštěvnost za minulej tejden a je docela dobrá..

2 Angelina Angelina | Web | 25. března 2009 v 18:41 | Reagovat

Jo, sory, ale já si to tvoje přečíst nestihnu, matka je nějaká nervní.

3 Broken Dream Broken Dream | Web | 24. července 2009 v 20:45 | Reagovat

brrrrrrr!Avril nemáááááám rada,ale inak nemáááá chybu xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.