2.kapitola-Život stojí za prd (aspoň ten Lerryho)

16. března 2009 v 10:12 | Rochelle |  LP-kapitoly
je tu 2.kapitola Lerryho Pockera

Když se ráno Lerry probudil,nosní dírky mu ucpal zápach-nejhorší co kdy cítil. ,,a jéje-teta Kravůnie zase spálila snídani'' řekl si.Za pár vteřin však zjistil,že zápach pochází z jeho kalhot.To Lerrymu stačilo,aby měl zkažený celý den.

Sešel dolů a zjistil,že Drubleyovi nejsou doma.Z úst se mu vydralo přidušené: ,,HURÁ!'' a Lerry se rozeběhl do obýváku a rovnou zasedl k televizi.Dávali jeho oblíbený seriál ''Velmi křehké vztahy'' na který se ovšem díval v utajení aby na to nepřišli ostatní punkeři z ulice,protože ''Velmi křehké vztahy'' nejsou dost drsné na pravého punkera.
Děj byl zrovna v nejnapínavější části,když Lerrymu zavanul před nosem silný zápach síry,což znamenalo, že Drubleyovi jsou asi tak kilometr od domova.
Lerry zklamaně vypnul televizi a ještě než vyšel k sobě do pokoje,mrknul se do Drubleyovic ledničky.Našel pouze prošlý čokoládový jogurt,sodu v prášku,desetilitrovku rumu,která patřila strýci Vorvaňovi,kus podivně zeleného sýra,prohnilé vepřové řízky a obří želé dort,který byl pro Pudleyho k narozeninám.Lerry, který byl odjakživa trochu naivní,si řekl,že si toho nikdo nevšimne a dort ukradl.
Položil ho na místo, o kterém si myslel,že ho nikdo nenajde.To si ale jenom myslel.Jen co teta Kravůnie vtrhla do jeho pokoje,aby mu vyvětrala(protože to Lerry nikdy nedělal),pohled jí padl na dort.Všimla si ho nebo ne?přemítal,ale odpověď mu byla hned jasná.
,,Na tom dortu se mi něco nezdá,''řekla teta, ,,je dost podobnej tomu Pudleyho,'' pokračovala a z uší se jí čoudilo jak usilovně přemýšlela, ,,ale to určitě nemůže být on,''řekla nakonec, ,,kde by se tu vzal?Ukrást ho nikdo nemohl...''teta odešla a Lerry si řekl,že je ještě naivnější než on sám.
Podíval se ke zdi a zjistil,že iPod je už nabitý.Zaradoval se,narval si sluchátka do uší,zaposlouchal se do písně ''Likvidátor gayů'' od ''Fuck of dead'' a tiše si prozpěvoval společně se zpěvákem.
Hodina plynula jedna za druhou a Lerry stále poslouchal.Už asi po třetí se vystřídaly písničky jako ''Chcípni'',''Zabijem ho kulometem'',''Hřbitov'' nebo ''Smrdíš'' a náš hrdina se stále necítil unavený.Až když iPod oznámil,že baterie je opět slabá,vyskočil,desetkrát oběhl pokoj a pak se rozplácl na zdi.
,,Tyhle iPody nic nevydrží!''zaklel a mrskl jím o protější stěnu.Jedině tak si totiž mohl být jistý,že ho bude moct jít reklamovat a dostane zpátky peníze.
Stál a sledoval,jak iPod letí přes pokoj,odráží se od stěny... ,,A do prdele!'' zařval Lerry,protože iPod se začal vracet a fičel si to přímo k němu.Lerry uhnul a iPod vyletěl oknem.Zezdola ze zahrádky se ozval výkřik. ,,A do prdele!'' řekl Lerry znovu a běžel se podívat,koho iPod trefil.
Pod oknem stála teta Kravůnie a valila oči na malý displej.Vtom si to Lerry uvědomil:Ještě včera si všechny fotky ze striptýzu nahrál na iPod.Teď se všechny ocitly v rukách jeho tety.
,,VORVANI!'' ozval se její křik a iPod proletěl oknem zpět do pokoje a trefil Lerryho do brýlí.Chvíli přemýšlel,kdy že se jeho iPod naučil létat,pak ho ale napadlo,že ho teta vztekle prohodila oknem nahoru k Lerrymu.
Zezdola se ozývalo vřeštění strýce Vorvaně,bučení tety Kravůnie a zmatené Pudleyho štěkání.
Lerry vytáhl diktafon a seběhl dolů,aby si všeobecný humbuk nahrál.Potřeboval to,aby mohl udělat domácí úkol na téma ''Šťastná rodina'',který jim zadala profesorka Kobyla Kriploneyový,jež vyučovala kvasnovědectví(V hodinách kvasnovědectví se předpovídala budouctnost pomocí kvasnic)
O pár minut později vylítl Lerry jako střela zpěz do 16.patra.Měl rozbité brýle,z nosu mu tekla krev a měl těžký otřes mozku jak uprchl z drastické rvačky,která se konala v přízemí.Pustil si záznam co nahrál a mezi bojovým pokřikem občas rozeznával i svoje vlastní výroky.Udělalo se mu nevolno.
Řekl si,že by si měl zajít do knihovny a vypůjčit si nějakou knihu o lidském těle.Lerry knihy o lidském těle miloval,protože si z nich mohl vystřihovat obrázky s lebkami.sebral se a za chvíli už čekal ve frontě v Hlavní knihovně.Musl jí ovšem vystát celkem 3x,protože byl několikrát vyhozen ochrankou a to jen proto,že si dlouhé čekání krátil posloucháním iPodu (do kterého si ovšem zapojil repráčky,takže punk se rozléhal po celé knihovně) a saháním na zadek zdejším úřednicím.
Po necelých pěti hodinách se konečně dostal na řadu. ,,Jméno..?''vybafla na něj žena za přepážkou. ,,Dobrý den,jmenuju se Laurence,ale přátelé mi říkají Pamela...chci říct Lerry!''opravil se Lerry. ,,A co bys chtěl?'' ,,Knihu o lidském těle!'' odvětil Lerry pohotově.Žena se na něj zamyšleně podívala. ,,Nejseš náhodou ty ten maniak co z knížek vystřihuje lebky?'' Lerry polkl. ,,Né,to nejsem já''neznělo to však moc přesvědčivě. ,,No to ti tak budu věřit.Nic ti nepůjčíme!!!'''
Lerry nakvašeně odešel a cestou nadával,jak je k němu život nespravedlivý,že on musí 5 hodin čekat ve frontě a nakonec dostane naprostý H***O.
Domů přišel v půl sedmé. ,,Kdes byl,?''zařvala teta Kravůnie.,,v hospodě,co?''obvinila ho.Neodpověděl. ,,je to jasné,že si tam byl...,''pokračovala. ,,Je to stejně jasné jako to,že 1+1 jsou 2.''Lerry,pro kterého byla tato informace novinkou,se snažil tvářit inteligentně.Teta ho nechala bez večeře,proto byl nucen pustit se do dortu,který byl už trochu oschlý.Stálo to za prd.
Zničeho nic se Lerrymu před očima vybavil obličej jeho neústupného obdivovatele Serryho Kmottera- udělalo se mu mírně zle,když si uvědomil,že už za pár dní se s ním setká v Kardavicích a bude muset poslouchat jeho otravné,vlezlé žvásty,snášet neustálé bleskání foťáku a podepisovat se mu na čelo,zadek ba i citlivější místa.
Lerry ani nevěděl kdy usnul,ale zdály se mu strašné sny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.