1. kapitola-Vzhůru oknem a ještě dál

4. března 2009 v 16:37 | Angelina |  SK-kapitoly
Vzhůru oknem a ještě dál…
Byl horký letní den. Serry seděl na zábradlí železničního mostu a plival na každý projíždějící vlak - jedna z jeho nejoblíbenějších činností. Hodně se potil, protože byl oblečený celý v černém, kolem krku měl kravatu a vlasy obarvené na černo. Všude s sebou nosil spreje, na každou stěnu psal "punk´s not dead", po celým tričku, na baťohách i na taškách měl odznáčky, buď s jménama různých punkových skupin nebo dalšími hesly. Jeho vzorem byl Lerry Pocker, oddanej punker, no a Serry se choval, oblíkal i vyjadřoval stejně jako Lerry.
Když ho přestalo bavit plivání na vlaky, slezl ze zábradlí a šel do parku. Cestou rozkopl pár popelnicí, až došel na dětské hřiště. Nikdo tam nechodil, protože většina prolejzaček a houpaček bylo už zničených, ale Serrymu se tam líbilo. Sedl si na jednu zborcenou prolejzačku, zesílil si Mp3 a zaposlouchal se do jedné obzvlášť divoké písničky.

Takhle tam vydržel sedět dvě hodiny. Z jeho odpočívání ho vytrhlo až vzdálené pískání. To pískání se stále přibližovalo, až Serry zpozoroval tři sportovce: jednu ženu, jednoho muže a mladšího kluka, všichni s ručníkem kolem krku. Muž pískal na píšťalku - tím udával tempo, a všichni běželi směrem k Serrymu. Když se přiblížili, poznal je. Byla to jeho teta, strýc i bratranec, kteří každý den běhali několik kilometrů, nebo jezdili na kole, no prostě si udržovali kondici.

Neměli Serryho rádi, už jen proto, že poté, co Serryho rodiče odjeli do Austrálie a už se nevrátili, zůstal Serry na starost jeho teťe. No, a taky Serry nebyl zrovna sportovní nadšenec a měl nějaká ta kila navíc. Snažili se Serryho chvíli skrývat, ale když se Serrymu začal líbit punk a utíkal jim z domu, brzy se přišlo na to, že ti sportovní maniaci mají na starost tlusté dítě.
Když si ho všimli, zamířili přímo k němu. "Co to tu děláš??" zeptal se Serryho jeho bratranec Kriplly. " Relaxuju" odpověděl Serry a díval se na všechny tři s hlubokým odporem. "Pamatuj, sport je nejlepší relaxace!" pronesla poučným tónem teta Květunie. "To máš sice pravdu, Květunie, ale mě by spíš zajímalo, jakto že je ten zmetek venku, když má domácí vězení!" řekl nasupeně strýc Pandor a jednou rukou zvedl Serryho do vzduchu. "Řekli sme ti, že zůstaneš doma za to rozflákaný okno v samoobsluze,ne???" dodal strýc. "No, já na to asi zapomněl." Odsekl Serry. Dostával tolik trestů za svůj vandalismus, že už si je nemohl všechny pamatovat.
Následovalo ještě dlouhé kázání a poté musel s Laserovými běžet domů. Běžel před strýcem Pandorem a pokaždé, když začal Serry zpomalovat, ho strýc švihl svým ručníkem přes záda. Když dorazili domů, běžel Serry rovnou na záchod, protože si myslel, že se asi pozvrací. Naštěstí se tak nestalo, takže odešel ze záchoda a šel se převlíknout. Byl celý zpocený a roztejkaly se mu oční linky. Mezitím teta Květunie stihla připravit večeři - zeleninový salát - pro každého malou mističku. Serry sešel dolů do kuchyně, kopl do sebe večeři a pustil si televizi. Na hudebním kanálu hráli zrovna písničku od Fuck of dead, tak Serry zesílil zvuk, až se otřásal celý dům. "Mohl bys to, sakra, ztlumit !!!" zakřičel strýc Pandor a hodil po Serrym prázdnou miskou od salátu. Serry se letící misce stačil ještě vyhnout, takže miska trefila televizi a ta se vypla. Znovu už ji Serry nenahodil, takže naštvaně odešel do svého pokoje, cestou několikrát kopnul do zdi ( jednu "omylem" prokopnul) a zabouchnul za sebou dveře.
Rozhlídl se po pokoji. Všude se válely obaly od sušenek, nedopalky od cigaret,špinavý oblečení.. okno bylo zatažený černým závěsem, po zdech byly vylepený plakáty hudebních pukových skupin a na stolečku vedle postele měl rámeček s fotkou Lerryho Pockera. V jednom koutě pokoje byla klícka, ve které byl hlavou dolů zavěšený netopýr, který se jmenoval Fucki ( Serrymu to připadalo hrozně drsný ) a od stropu měl pověšený na provázcích umělý pavouky.
Přešel pokoj ke skříňce, vytáhl z kapsy klíče a otevřel jí. Byla plná barevných sprejů, hlavně s černou barvou. Serry jeden sprej vyndal a zastrči ho do svý tašky přes rameno, kterou nosil všude sebou. Pak si sedl na postel, převlík se do nočního trička rozsvítil si lampičku a začal si pročítat časopis, který si koupil asi před týdnem, a teď četl pořád dokola rozhovor s Green day. Tenhle časopis byl jeho jediný zdroj informací o hudbě během letních prázdnin. Začal číst, ale najednou si uvědomil, že je ještě hrozně brzo, aby hned potom, co přečte ten rozhovor, šel spát. Zavřel teda časopis, převlíknul se zpátky do normálního oblečení, vypustil Fuckiho na noc ven, vzal si tašku a vylezl oknem . Nevěděl, co bude dělat, ale zamířil k místnímu obchůdku, protože dva lupeny salátu k večeři mu nestačilo a tak si šel koupit normální večeři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 purple purple | Web | 4. března 2009 v 18:32 | Reagovat

tak to je dobrýýý! :-)

2 Greeny Greeny | Web | 8. května 2009 v 10:13 | Reagovat

miluju Serryho!xD

3 ChemicalBarbie ChemicalBarbie | Web | 9. června 2009 v 21:12 | Reagovat

Jee. je to dobréé :-)

4 Broken Dream Broken Dream | Web | 24. července 2009 v 20:41 | Reagovat

toto úúúúúúúplne nemááá chybu xDDDDD

5 Angelina - Peťula Angelina - Peťula | Web | 1. srpna 2009 v 22:14 | Reagovat

se divim, že se to někomu líbí.... xD

6 Xavier Fender Xavier Fender | 1. dubna 2010 v 20:27 | Reagovat

trapný!

7 Peťula Peťula | Web | 6. prosince 2010 v 11:02 | Reagovat

[6]: to je trošku smutný psát tenhle koment 1. dubna!!! xP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.