1.kapitola-Ukradený zájezd

31. prosince 2010 v 14:14 | Maggie |  USA trip
A jsem tady s prvním dílem nové povídky o Harry Potterovi,
nazvané U.S.A. trip.Harry s přáteli procestuje všech 50
států Ameriky v doprovodu bizardního
průvodce Rudoolfa.
Doufám že se Vám bude líbit :-)
usa
    ,,Kluku,ať už jsi dole!'' hromový řev strýce Vernona se rozléhal po celém domě.Harry,který vycítil malér, se otráveně zvedl z postele a zamířil po schodech do kuchyně.Dudley ještě seděl u stolu a s očima přilepenýma na obrazovku kuchyňské televize do sebe soukal už čtvrtou klobásu.Teta Petunie s nespokojeným výrazem zuřivě drhla kuchyňskou linku a strýc Vernon právě vytahoval z okapu nad otevřeným kuchyňským oknem nedělní noviny.
    Teď se vztekle zadíval na Harryho.Sroloval noviny do ruličky a zamával jimi ve vzduchu. ,,CO TO JE?'' zavrčel.Harry se ušklíbl. ,,Já myslím,že to je denní tisk,'' odpověděl trochu drzejším tónem než zamýšlel. Strýc Vernon zrudl.Harrymu trochu připomínal raka,který právě uběhl 500 mil po poušti Gobi. ,,Já vím taky,co to je,'' zašeptal a hlas se mu třásl vzteky. ,,Já chci vědět,proč je pošta v okenním okapu a ne v předsíni,když jsem ti nakázal,abys na to pošťáka upozornil!'' ,,Dal jsem na okno lísteček se vzkazem aby poštu házel do-'' začal se Harry bránit,ale strýc ho přerušil. ,,HOUBY LÍSTEČEK,DALS TAM MOŽNÁ TAK MOZEK!'' řval a mával kolem sebe novinami tak nepříčetně že málem trefil lustr.To už se naštval i Harry- hrozně mu vadilo když mu někdo skákal do řeči. ,,Ten lísteček tam byl,ještě jste mi nadával za rukopis!'' křičel a dupnul teniskou a naleštěnou podlahu.Strýc upustil noviny a změřil si ho takovým pohledem,že Harry zmknul a s obavami pozoroval,co se bude dít.Strýc už zase šeptal; ,,Chceš říct,že za to,že mám teď BLESK podělanej od holubů a plnej listí,můžu ?'' Harry nepatrně přikývl.Strýc si toho naneštěstí všiml a s trestem odebrání večeře na celý týden poslal Harryho do jeho pokoje.
   Cestou do ložnice si Harry něčeho všiml.Na rohožce u vchodových dveří ležela obálka.Zvedl ji.Byla adresovaná panu Dursleymu a z druhé strany k ní byl připevněn papírek,který psal Harry pošťákovi.V jeho rohu byla hůlkovým písmem vtísněna malá poznámka.

Omylem jsem tu cedulku strhnul z okna
a nevšiml si,co je na ní napsáno.
Omlouvám se,od zítřka bude pošta na strávném
místě.Pošťák

Harry v duchu zaklel a zahodil papírek na zem.Potom vydupal schody a zavřel se ve svém pokoji.Najednou si uvědomil,že naditou obálku stále svírá v ruce.Několik sekund uvažoval,že jí půjde předat jejím právoplatným majitelům,ale tento nápad při vzpomínce na nespravedlnost,která na něm byla spáchána,rychle zavrhl.Rozlepil ji a její obsah vysypal na polštář.Ze všeho nejdřív rozevřel přeložený list papíru a četl.

Vážený pane Dursley s rodinou,
dovolte,abychom Vám předali vaše letenky na cestu po USA,kterou jste si zakoupil u naší CK.Letenky platí pro všechny lety,které podniknete.Odlet se koná 1.9.2011 z letiště Heathrow v Londýně.Váš osobní kvalifikovaný průvodce vás bude čekat u letadla.Návrat přibližně za 100 dní od odletu.V každém státě strávíte dva dny (ubytování,jídlo a kapesné je v ceně!)
Přejeme Vám příjemnou cestu a krásné zážitky!

Deamus Trottelham
CK WizardTravel
(Nejlepší cestovní kancelář v Británii a dál!)

   Harry se škodolibě zasmál a uvažoval.Nebyla by paráda pomstit se Dursleyovým a zároveň si udělat zadarmo výlet do Ameriky místo trmácení se do školy? Odpověď znal.Vzal dvě letenky a každou z nich dal do jedné prázdné obálky.Na jednu napsal Ronovo jméno a na druhou Hermionino.Podal obálky Hedvice a otevřel okno.Sova s tichým zahoukáním vylétla ven a za chvíli se mu ztratila z očí.Dal se do balení.Do velkého batohu nacpal náhradní džíny,ponožky,spodky,několik triček a mikinu.Peněženku s mudlovskými penězi,které si vydělal,když minulý měsíc sekal zahradu a čistil odpadní trubky paní Figgové nacpal spolu s kouzelnou hůlkou a foťákem do jedné z postranních kapes.Rozvalil se na posteli,spokojený sám se sebou a už jen vyčkával odpovědi od svých přátel.


Další kapitola-Maine

Naši tři hrdinové se vydají do prvního města,Augusty v Maine.
Seznámíme se navíc s jejich průvodcem Rudolfem a jednookou letuškou Hildou :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jituška jituška | Web | 3. ledna 2011 v 12:59 | Reagovat

tak Maine joo? :D to slysim v kazde Kingově knížce :D :D Taky bych chtěla letenky a jet míísto školy zaškolu :D :D

2 jituška jituška | Web | 3. ledna 2011 v 12:59 | Reagovat

joo a teda jestli mozu s vama spřátelit tak určo joo :D daj vědět a já si vás pridam :D

3 Janči-chan Janči-chan | Web | 3. ledna 2011 v 19:26 | Reagovat

super, tesim sa na pokracovanie :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.