5. kapitola - Co to je za divnýho chlapa?

7. prosince 2010 v 20:16 | Angee |  SK-kapitoly

Co to je za divnýho chlapa?


Serry neochotně sešel po schodech do kuchyně. Už na chodbě byla cítit prázdná vůně dušené mrkve s květákem. Tím pachem naprosto otráven zasedl Serry ke stolu, kde před něj položila teta Květunie talíř se třemi kousky dušené mrkve a dva květáky, každý o velikosti slepičího vajíčka. Serry se znechuceně podíval na tetu, poté pohledem přejel na strýce Pandora a naposled s nejvíce zhnuseným výrazem na bratránka, který už příborem krájel kousky zeleniny na ještě miniaturnější kousíčky a vychovaně pomalu je vkládal do pusy. Serry se otočil ke svému talíři a během několika vteřin si nacpal jeden a pak i druhý květák do pusy. Když polkl, snědl naráz všechny tři mrkvičky, které sotva rozkousal. To proto, aby tu odpornou večeři měl co nejrychleji za sebou. Když dojedl, rázně se zvedl od stolu, popadl talíř a odhodil ho do dřezu. Talíř měl velké štěstí, že se nerozbil. Teta za odcházejícím Serrym upřeně hleděla a když zavřel dveře, pustila se do rozhovoru se svou rodinou o nových Serryho vlasech. Poslední dobou se nebavili o něčem jiným.
Serry vyběhl po schodech a naštvaně za sebou práskl dveřmi, když už byl ve svým pokojíku. Rychle přemýšlel, čím si má napravit chuť. Květák nenáviděl a jeho lačná pachuť mu stále ležela v ústech. Odemkl skříňku a vyhrabal z ní čokoládovou tyčinku. Zakousl se do ní co nejvíc to šlo, aby se co nejrychleji zbavil květákové chuti. Prázdný obal od sušenky zahodil na zem. Přešel po pokoji k oknu. Otevřel ho a díval se ven na ulici. U jednoho keře u chodníku se válelo plato od
gumových medvídků. U sousední garáže ležela krabice od pizzy a po silnici právě poletoval obal od čokolády. Serryho hřálo u srdce. Tohle všechno byl jeho výtvor. Okno nechal otevřený a otočil se do pokoje. Tenhle pohled ho hřál ještě víc. Rozhlédl se po své dokonale tmavé noře a sedl si na postel. Západ slunce pronikal otevřeným oknem a osvětloval Serryho plakáty na zdi. Část světla se prodírala přes černý závěs na okně a tak sytě oranžové s tlumeně šedým světlem dodávali pokoji podivně krásnou jiskru. Na obzoru se kupilo mračno a dusný vzduch napovídal, že se blíží bouřka.
Polovina prázdnin byla pryč. Serry se procházel ulicí a mířil k trafice. V ruce držel svojí poslední dohořívající cigaretu, takže si musel jít dokoupit zásoby. Cestou se prohlížel ve výlohách obchůdků. Také míjel kadeřnictví, kde si nedávno nechával udělat růžový melír. Ten byl po té době už mírně vybledlý, takže Serryho napadlo, že si půjde brzo udělat nový.
Došel k trafice a vešel otevřenými dveřmi. Ten den bylo veliké horko, ikdyž už bylo pár hodin po poledni. "Jednu krabku těch, jako vždycky.." pronesl Serry nepřítomně směrem k pokladně a zamířil k regálu s časopisama. Moc jich tam nebylo a proto ho na první pohled uhodil do očí jeden, který měl na obálce Avril. Serry popadl časopis a pořádně si obálku prohlížel. Avril na ní nebyla sama. Tulila se k nějakému chlapovi, který se Serrymu nezamlouval. "Co to je za divnýho chlapa?!!!" pronesl polohlasem, ale i přesto to zaznělo celou trafikou. "Chceš to započítat k tomu?" zeptal se prodavač a mával na Serryho krabičkou cigaret. "Jo-o… hoď to tam.." Vysoukal ze sebe Serry. Zrovna si přečetl nápis pod fotkou, který říkal: "Avril a Deryck chystají svatbu!" Nechtěl tomu věřit. "Ne, to ne, Avril si musí vzít mě!" opakoval si pro sebe v duchu Serry. Přešel k pokladně, zaplatil a s očima stále upnutýma na časopis vyšel z prodejny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.